Вступ до аспірантури у 2022 році
На навчання за програмою PhD запрошуються особи, що здобули ступінь магістра або спеціаліста. До конкурсного відбору допускаються лише особи, що вчасно подали всі необхідні документи у встановлені правилами прийому строки.
Особи, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності) ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра (спеціаліста), можуть бути призначені додаткові вступні випробування. Додаткові вступні випробування оцінюються за шкалою “зараховано” “незараховано”. Вступник, що отримав “незараховано” до складання вступних випробувань не допускається.
Всі студенти PhD програми отримують стипендію протягом всього періоду навчання, що складає 4 роки. Іногородні студенти забезпечуються гуртожитком.
Прийом документів на конкурс до аспірантури у 2022 році відбудеться
з 16 травня 2022 року по 15 липня 2022 року
з 09.00 до 10.00 та з 14.00 до 17.00 (к.247- 1 корп.)
З метою оптимізації процедури подання документів та скорочення витрат часу пропонується графік подання документів, а саме:*
30.05.22- 03.06.22 – ХТФ;
* за необхідності в окремих випадках подати документи можна у будь який робочий день з 16.05.2022 р. по 15.07.2022 р.
З 16 травня, але не пізніше подання документів,
необхідно заповнити реєстраційну форму Реєстраційна форма та
надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник особисто пред’являє оригінали:
- документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
- військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення, а у призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);
- документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
Якщо з об’єктивних причин документ про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) відсутній, може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» або виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.
При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі–Документ), обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року №504 “Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.
До вступних випробувань для здобуття ступеня доктора філософії допускаються особи, які подали всі необхідні для вступу документи відповідно до встановлених строків.
Вступні випробування для здобуття ступеня доктора філософії проводяться відповідно до Положення про вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Вступники, допускаються до участі у вступних випробуваннях за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та перепустки за встановленою Приймальною комісією формою.
Вступні випробування до аспірантури Університету складаються з:
- вступного іспиту із спеціальності (в обсязі програми рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності);
Особам, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності) ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра (спеціаліста), можуть бути призначені додаткові вступні випробування. Додаткові вступні випробування оцінюються за шкалою “зараховано” “незараховано”. Вступник, що отримав “незараховано” до складання вступних випробувань не допускається.
- вступного іспиту з іноземної мови (англійської, німецької або французької) в обсязі, який відповідає рівню B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Вступник, який підтвердив свій рівень знання англійської мови дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Cambridge English Language Assessment (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); німецької мови – дійсним сертифікатом TestDaF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); французької мови – дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом.
Послідовність складання вступних іспитів до аспірантури:
додаткове вступне випробування (в разі необхідності), іноземна мова, спеціальність.
особам, допущеним до вступних іспитів в аспірантуру, надається відпустка для підготовки та складання іспитів згідно з чинним законодавством України.
Для проведення вступних випробувань на основі здобутого ступеня магістра(спеціаліста) створюються предметні комісії. Вступні іспити до аспірантури проводяться предметними комісіями.
Програми вступних випробувань до аспірантури оприлюднюються на веб-сайтах інститутів/факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського
Конкурсний бал (КБ) вступника до аспірантури формуватиметься (за 200-бальною шкалою) за формулою:
КБ= 0,5×ІС+ 0,3×ІМ+ 0,15×ДБ+0,05×БД, де:
ІС- оцінка вступного іспиту із спеціальності; ІМ- оцінка вступного іспиту із іноземної мови; ДБ- додаткові бали за навчальні та наукові досягнення; БД- середній бал додатку до диплому про вищу освіту (за 200-бальною шкалою)
Порядок нарахування додаткових балів за навчальні та наукові досягнення*
Навчальні та наукові досягнення | Кількість балів |
публікації у фахових виданнях | 10 (кожна стаття) |
публікації у виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science | 30 (кожна стаття) |
диплом переможця та призера міжнародних та всеукраїнських студентських олімпіад |
перше місце - 20; друге місце - 15; третє місце -10 |
патент | 15 |
* 1. Враховуються лише опубліковані праці.
- Якщо є співавтори певної роботи, кількість балів поділяється на їх кількість.
- Навчальні та наукові досягнення враховуються тільки у випадку, якщо їх тематика відповідає спеціальності, на яку проводиться набір (відповідність визначається предметними комісіями факультетів/інститутів та/або підкомісіями за відповідними спеціальностями).
Якщо сумарна кількість додаткових балів за навчальні та наукові досягнення перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.
Результати вступних випробувань до аспірантури дійсні для вступу до Університету протягом одного календарного року.
Перескладання вступних випробувань не допускається.
Під час виконання вступником вимог до зарахування вступник подає до відділу аспірантури та докторантури:
- оригінал документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
- заяву на ім’я ректора про призначення наукового керівника (бланк заяви розміщений у розділі «Документи та посилання»);
- копію військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством) завірену військово-мобілізаційним відділом КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Подання оригіналів необхідних документів для зарахування може здійснюватися крім особистого подання, шляхом надсилання їх засобами поштового зв’язку з обов’язковим описом вкладень на адресу Аспірантури КПІ ім. Ігоря Сікорського, зазначену в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності ЄДЕБО. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.
Зарахування до аспірантури – з 01 жовтня 2022 року
Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки.
Розмір стипендії аспіранта денної форми навчання становить 7264 грн. на місяць.
Вартість навчання здобувачів наукового ступеня доктора філософії,
які вступили до аспірантури у 2021-2022 навчальному році
Роки навчання | Вартість одного року навчання, грн. |
1 | 35000 |
2 | 35000 |
3 | 28000 |
4 | 28000 |
Електронна адреса відділу аспірантури та докторантури для листування:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 044-204-93-49
Умови прийому до аспірантурі Університету іноземців та осіб без громадянства визначаються окремим додатком до Правил прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Прийом до аспірантури іноземців та осіб без громадянства здійснює Центр міжнародної освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського тел. (044) 204-86-59.